Muž, který nevěřil v medicínu

Před rokem mě v ordinaci navštívil asi padesátiletý muž, který mi hned v úvodu sdělil, že by se jen potřeboval trochu poradit. Ležérně se posadil, povytáhl si nohavice, lehce se zaklonil a shovívavě na mě chvilku shlížel. Byl vybraně, s elegancí oděný a zastával jakousi manažerskou pozici. Nebýval nemocen, celý život sportoval a v podstatě nikdy neužíval léky. Pokud se někdy necítil dobře, léčil se domácími prostředky, chladnými obklady, bylinnými čaji a věřil, že tělo si pomůže samo. Vypráví mi o svých zvycích, na všechno má svůj názor, je zřejmé, že se sám sobě hodně věnuje. Názory druhých ho příliš nezajímají. Říká : „ Nevěřím chemickým lékům, v zásadě si myslím, že tělo jen poškodí. Vidím to i kolem sebe. Máme přece v sobě přirozenou schopnost, jak se vypořádat s problémem a zvítězit nad ním, co říkáte ? Divím se lidem, že jsou ochotni polykat tolik léků…“. Hovoří se znatelným tónem pohrdání. Homeopatické léky mu tolik nevadí, jsou určitě bezpečnější, i když jim tak úplně nevěří. Zeptala jsem se tedy na důvod jeho návštěvy.

Po chvilce rozmýšlení , s viditelnými rozpaky povídá :„V poslední době mám nějak méně energie a také mě bolí celá záda. Když si zacvičím, přejde to, ale jen na chvíli. Ale víte, já se nikdy nevzdávám, chodím běhat s kamarádem a i tak ho vždycky předběhnu. Ptám se : „ Rád vyhráváte ?“ Usmál se spokojeně a ubezpečil mě, že v mladších letech vesměs sbíral ceny při závodech. Vracím se ke své otázce : „ Takže co byste ode mě vlastně potřeboval ?“ „ Myslel jsem si, že byste mi mohla jen poradit, co změnit, zda vzít nějaký podpůrný lék nebo upravit dietu či přidat nějaké vitamíny,… abych se dal zase do pořádku. Cítím, že by to chtělo něčím urychlit.“

Vzpomněla jsem si na výtečné přednášky indických homeopatů, bratrů Sehgalových, jak nás zasvěcovali do mentálních stavů.

Na základě vybraných rubrik ze sekce mysli :

Egotism +Shrieking, aid for ( křičí o výpomoc )
Objective, reasonable ( objektivní, rozumný)
Exclusive, too ( exkluzívní, výlučný příliš)
Delusions, proud ( blud, pyšný)
Boaster ( vychloubačný)
Egotism + prejudices,traditional ( předsudky, tradiční)

Na základě těchto rubrik jsem mu vybrala lék Platina 30CH.

Za měsíc mi jen zavolal, že jsem mu opravdu podala něco, co mu zřejmě chybělo. Cítí se opět silný, vrátil se k běhání a hlavně, ulevilo se mu od bolestí zad. A že další výpomoc už nepotřebuje, tělu se vrátila síla a příroda ten samoléčebný proces už dokončí.

Pár slov k tématu Platiny

Charakteristickým znakem tohoto léku je pýcha a nadměrné sebepřeceňování. Jsou to lidé, kteří nestrpí radu od jiných a pokud se tak stane, necitlivě ji odmítnou. O sobě mají vysoké mínění. Jak v případě tohoto pacienta, chtějí se vyhnout užívání léků ( pomoci zvenčí ), jsou přesvědčeni, že mají dost sil, aby si s problémem poradili sami. Až v okamžiku, kdy vidí, že na to nestačí, požádají o podporu či výpomoc, aby se pouze doplnilo to, co jim chybí. Člověk Platina se chová jako někdo z vyšší třídy, jako by měl vlastnost, kterou jiní nemají. Hovoří hodně o sobě. Kvůli svému problému je v rozpacích, zda má jít k někomu, kdo je ještě ve vyšším postavení než on. Ale to neznamená, že je tvrdý či bez emocí. Může mít úctu k lidem kolem, jen ztratí nad sebou kontrolu v náhlém výbuchu a je pak schopen pohrdat člověkem, který se nechová podle jeho přání.

MUDr. Zuzana Čajková
Ordinace klasické homeopatie Olomouc

Informace

MUDr. Zuzana Čajková

 

Foto      

 

Ordinace klasické homeopatie v Olomouci  Prosím pozor ! Ordinace od 22.8. na tři týdny zavřena z důvodu rekonstrukce v budově. Objednat se lze do Centra Spirála - v Novém Malíně.

Úzká 6 (v centru Olomouce, za Priorem)  

telefon :  739 656 151 

e-mail  :  homeopatie.olomouc@seznam.cz    

web     :  www.homeopatie-olomouc.cz           

 

Ordinace klasické homeopatie v Novém Malíně (Šumperk)

Centrum Spirála, Nový Malín 43

telefon :  739 656 151 

e-mail  :  homeopatie.olomouc@seznam.cz    

web     :  www.homeopatie-olomouc.cz    

všechna práva vyhrazena © MUDr.Zuzana Čajková | Cesta k homeopatii | Jak léčí homeopatie | Články, přednášky | Co léčím | Kontakt