Daleká Indie

Daleká Indie

V prosinci 2016 jsem strávila nějaký čas v Indii. Byli jsme s manželem pozváni na svadbu dcery jednoho z našich indických přátel, lékaře homeopata, doktora Yogeshe Sehgala. Indická svadba je velice významnou a velkolepou událostí. V odlišné kultuře probíhá celý obřad jinak než u nás, je provázen řadou pravidel a rituálů. Mladý pár je knězem pečlivě připraven k novému životnímu kroku, vstupu do manželství. Co mě však velmi zaujalo, byl moment, kdy příslušníci nevěstiny rodiny ženicha přijímají  mezi sebe, stává se jedním z nich, nejen ho akceptují, ale jsou připraveni kdykoliv mu pomoci, bude-li třeba. Sociální vazby, rodinné vztahy jsou v Indii velmi silné, lidé si vzájemně pomáhají a podporují se. Na rozdíl od Evropy, kde převládá dnes poměrně vypjatý individualismus a rozvody jsou časté. V Indii dochází k rozvodu jen zřídka. Indové ctí spoustu svátků a dovedou se velmi radovat, mohu říci, že  probíhající svadební veselí bylo stejně radostné jako u nás.


 

Informace

MUDr. Zuzana Čajková

 

Foto      

 

Ordinace klasické homeopatie v Olomouci  Prosím pozor ! Ordinace od 22.8. na tři týdny zavřena z důvodu rekonstrukce v budově. Objednat se lze do Centra Spirála - v Novém Malíně.

Úzká 6 (v centru Olomouce, za Priorem)  

telefon :  739 656 151 

e-mail  :  homeopatie.olomouc@seznam.cz    

web     :  www.homeopatie-olomouc.cz           

 

Ordinace klasické homeopatie v Novém Malíně (Šumperk)

Centrum Spirála, Nový Malín 43

telefon :  739 656 151 

e-mail  :  homeopatie.olomouc@seznam.cz    

web     :  www.homeopatie-olomouc.cz    

všechna práva vyhrazena © MUDr.Zuzana Čajková | Cesta k homeopatii | Jak léčí homeopatie | Články, přednášky | Co léčím | Kontakt