Belladonna - je tu, všude mezi námi. Jaká vlastně je? ( Homeopatický kongres Ostrava -2013 )

Do ordinace vchází vysoká, hezká, lehce robustní žena s mimovolným úsměvem na rtech.

Co Vás trápí ? 

Paní doktorko, myslela jsem, že ten problém nebude tak dlouho trvat…“ sděluje mi hned hlasitě a s úsměvem.

Belladonna potřebuje pozornost, má pocit, že musí něco říci,… aby byla vyslechnuta, proto je hlučná. I v ordinaci zvýší hlas, aby zaujala pozornost lékaře.

Co Vás tedy ke mně přivádí? 

„Už tři měsíce mám dráždivý tračník a taky hemeroidy, myslela jsem, že to přejde samo. Ale ne, stále mám potíže, plyny, dyskomfort a klasické léky mi vůbec nepomáhají. Také mě často pobolívá hlava, jako by chtěla puknout. Tak jsem si řekla, že půjdu a vyzkouším homeopatii. Někdo v homeopatii nevěří, ale já si říkám, co na tom když to vyzkouším ?“

Je rozumná, objektivní a má chuť vyzkoušet něco nového. Jde o hru šancí.

A co ještě Vás trápí? 

Lehce zčervená, usměje se, rozhodí ruce a řekne...“ to Vám řeknu až příště !“

Je tajnůstkářská a skrývá něco, co zatím nechce přiznat.

Ale pak vyjde s pravdou ven…“ měla byste něco na tyhle drobné bradavice ?“ Zlehka si zakrývá pravou tvář… „ nevypadá to dobře, v práci pracuji s lidmi a necítím se pak vůbec příjemně.“

A jak tedy zvládáte v práci ty situace ?

„Snažím se to zvládnout tím, že si kladu ruku na bradavičky, zvláště mluvím-li s někým novým. Kolegové mi nevadí, ti už mě znají…“

Skrývá věci. Považuje je za nějakou slabost, újmu. Ale před kolegy již nemá potřebu skrývat, oni ji už znají, nač tajit pravdu.

A co ještě Vás trápí ?

„ Hlavně tohle je můj problém, dráždivý tračník i hemeroidy zvládnu, když mě bolí hlava, sednu si do křesla a zůstanu bez hnutí, v tichu nebo si vezmu prášek. To nikdo neuvidí, ale ty bradavice... ty může každý vidět.“

Je lehkovážná… ostatní potíže jí tolik nevadí, protože nejsou vidět. Ona chce dobře vypadat, bradavice snižují hodnotu její osobnosti.

„ Tak jsem se ptala kamarádek, na koho se obrátit… doporučili mně Vás, paní doktorko. Můžete mi najít na to nějaký lék ?“ ptá se opět naléhavě, ale stále s úsměvem.

Chce světlo, touží po naději. Je usměvavá a důvěřivá. Chce se rychle problému zbavit, nechce ty nepříjemné situace dále snášet…, je to pro ni zatěžující.

Dostala Belladonnu 30C. 

Již po týdnu nečekaně přišla a řekla mi, že dnes mě navštěvuje kvůli bradavicím. Dejte mi něco na ně…

Dostala placebo.

Při plánované kontrole za měsíc se zlepšilo trávení i hemeroidy přestaly obtěžovat a bolesti hlavy se objevily jen jednou a v mírné intenzitě. Bradavičky beze změn.

Dostala Belladonnu v dávce 200C, 1x týdně, na dva měsíce. 

K další kontrole nepřišla, rozhodla jsem se vyčkat.

Je nespolehlivá, říkala jsem si.

Po dalším měsíci a půl mi s veselostí v hlase telefonicky hlásila, že jí velice chutná, hlava nebolí, o hemeroidech vůbec neví a v místě po bradavičkách je už jen zasychající kůže.

Má-li Belladonna nějaké problémy, chce se jich rychle zbavit, nechce je dlouho snášet. Avšak lehkovážnost u těchto typologií vždy zůstává.

Je více léků, které chtějí rychlou, neřku-li okamžitou pomoc.. např. Arsenicum album, ovšem ten má především úzkost, obrovský strach ze smrti. Kdežto pro Belladonnu je důležitá úleva. Ona nechce nést žádné břemeno, velmi ji to obtěžuje. Vy jste lékař, vy musíte vědět co s tím, jak to vyšetřit… ona se snaží z té zátěže uniknout, byť přenesením problému na někoho jiného.

 

Pokud bych přenesla případ do řeči rubrik, použila bych :

Sekce mysl : - Smiling ( usmívá se)

Carried, desire to be fast ( nesen, chce být rychle)

Frivolous ( lehkovážný)

Credulous ( důvěřivý)

Hides things ( skrývá věci)

Secretive ( tajnůstkářský) 

Delusion, poor is ( blud, že je chudobný)

Light, desire for ( světlo, touží po)

Informace

MUDr. Zuzana Čajková

 

Foto      

 

Ordinace klasické homeopatie v Olomouci  Prosím pozor ! Ordinace od 22.8. na tři týdny zavřena z důvodu rekonstrukce v budově. Objednat se lze do Centra Spirála - v Novém Malíně.

Úzká 6 (v centru Olomouce, za Priorem)  

telefon :  739 656 151 

e-mail  :  homeopatie.olomouc@seznam.cz    

web     :  www.homeopatie-olomouc.cz           

 

Ordinace klasické homeopatie v Novém Malíně (Šumperk)

Centrum Spirála, Nový Malín 43

telefon :  739 656 151 

e-mail  :  homeopatie.olomouc@seznam.cz    

web     :  www.homeopatie-olomouc.cz    

všechna práva vyhrazena © MUDr.Zuzana Čajková | Cesta k homeopatii | Jak léčí homeopatie | Články, přednášky | Co léčím | Kontakt