Případ migrény

Na jaře roku 2011 vstoupila ke mně do ordinace štíhlá žena se slovy : „Paní doktorko, mám hroznou migrénu a jako voják z povolání potřebuji být fit !“

Posadila se vzpřímeně na židli a začala pomalu a srozumitelně povídat svůj životní příběh. Narozena roku 1966, je vdaná, vdávala se docela pozdě, je bez dětí. Jako dítě byla dost ctižádostivá, dobře se učila, vystudovala strojní průmyslovku, měla však touhu odlišovat se, dělat něco výjimečného… Vystudovala Vysokou školu vojenskou ve Vyškově až po svém třicátém roce, svůj život zaměřila hodně pracovně. Nerada prohrávám, jsem ješitná, říká. Pracuje u letectva ve směnném provozu, při plánování letů. Bývají časté služební cesty, platové podmínky má velmi dobré.. Cítí velkou zodpovědnost pracovní , je velmi pečlivá, v práci musí všechno jet jako na drátku… Když se vyskytnou problémy, potřebuje je řešit. Je svým pánem, styl práce je vyloženě na ní. 

 Bolestí hlavy trpívala již v dětství, vždy vpravo. Vzpomíná si, že naprostá disciplína jí dělala dobře, tehdy ji nebolela hlava. Migrény začaly až po 35 roce života. Když ji postihne migréna, z ničeho nic, zásadně se rozbolí pravá polovina hlavy, z týla ke spánku, jakoby křeč či stisk rukou, pálení, směřuje za pravé oko. Rozhodí ji to psychicky, i zvracívá. Jelikož si nemůže dovolit mít migrénu v práci, brává triptany, neurolog jí předepsal Relpax, který slušně rychle zabírá. Tak to potřebuje, aby byl klid. Na mou otázku, jak často se migréna objevuje, říká 6 – 8 x za měsíc. Vyšetření mozku bylo negativní. Nechce brát stále chemické léky, proto vyhledala homeopatii.

 Preferuje teplo, ale horko, např. u moře, nesnáší. Spí hodně a ráda, regeneruje se. Když se nedospí, je zimomřivější. Je štíhlá, s chabějším svalstvem, při mrkání se lehce zpožďuje pravé oční víčko. Jídlo má ráda častěji a málo, žaludek je někdy jako na vodě, jako když něco špatného sníte, sladké nerada. Někdy pocit neklidných střev, sklon spíše k zácpě.

Podala jsem Silicea AKH 2x2 tbl. denně, Kalium carbonicum AKH 2 tbl. ráno a pozvala ji ke kontrole za měsíc.

Při kontrole mi sděluje, že intervaly výskytu migreny se natahují až na 10 - 12 dní, povoluje tlak v zátylí i na oči, už nezvrací.. Bolívá ji krční páteř, více vpravo, v práci nosí Schanzův límec. Říká, pořád jsem pod tlakem, pořád něco musím… Jsem taková plánovačka jistot.“

Dostává Lycopodium 200C jednorázově, Kali carb. 2 tbl. ráno ponecháno. Kontrola za měsíc.

Přichází po dovolené… teď je dobře. Ale neví, co bude v práci, má strach ze ztráty místa, odejít však nemůže…podepsala závazek do r. 2016. Opět, musí mít jistoty, musí cítit horizont. Pociťuje pravý spánek opět, tupější pocity. Tlaky pod pravou lopatkou a v šíji. Má červené skvrny na tvářích. 

Podána Sanguinaria 200C 2 glob. 1x týdně, s dobrou odezvou. Měla klid od migren krom občasných bolestí v krční páteři přes dva měsíce.

V lednu 2012 přichází spontánně s tím, že „ už se odrazila ode dna“, co bude v práci sice stále neví, ale už to pustila z hlavy. Ve službě se občas bolest hlavy ozve, ale jen lehce. Kalium carb. užívá 2 tbl. ráno. Chce si něco doplnit tvořivého.. .jen tak pro radost, začne studovat ruštinu s kolegyní. Je nový rok a ona má příliv energie.

Dána Sanguinaria 1 M, dávku s odstupem 2 týdnů zopakovat. Zatím se neozvala.

Informace

MUDr. Zuzana Čajková

 

Foto      

 

Ordinace klasické homeopatie v Olomouci  Prosím pozor ! Ordinace od 22.8. na tři týdny zavřena z důvodu rekonstrukce v budově. Objednat se lze do Centra Spirála - v Novém Malíně.

Úzká 6 (v centru Olomouce, za Priorem)  

telefon :  739 656 151 

e-mail  :  homeopatie.olomouc@seznam.cz    

web     :  www.homeopatie-olomouc.cz           

 

Ordinace klasické homeopatie v Novém Malíně (Šumperk)

Centrum Spirála, Nový Malín 43

telefon :  739 656 151 

e-mail  :  homeopatie.olomouc@seznam.cz    

web     :  www.homeopatie-olomouc.cz    

všechna práva vyhrazena © MUDr.Zuzana Čajková | Cesta k homeopatii | Jak léčí homeopatie | Články, přednášky | Co léčím | Kontakt