Případ astmatu

Přichází matka s pětiletým synkem, který je velmi často nemocný. Většinou jde o bronchitidy, s úporným dusivým kašlem, vedoucím často až ke zvracení. Teploty bývají vysoké kolem 39st.C. Maminka mi sděluje, že na alergologii dostali již přípravky proti astmatu, řekli jí, že se astma určitě vyvine. Ona je však zatím chlapci nepodávala a chtěla by ho léčit homeopaticky.

Sledovala jsem pěkné plavovlasé dítě, jak si hraje a čas od času čímsi hlasitě bouchne, jakoby chtělo přitáhnout naši pozornost. Chodí z místa na místo, zvedne hračku, pak ji zase pohodí a přitom si cosi mručí. Tvoří jakýsi hluk podobný řeči, ale beze slov. Proč to dělá, přemýšlela jsem, něco tím chce získat. Maminka se ho snaží ztišit, ale marně. Chlapec se směje a bere to jako výzvu k boji. Polechtá ji, lehce zatahá za vlasy. Je vidět, že matka mu vše dovolí, je mírná, vždyť je nemocný. Ale dítě si navyklo zneužívat této situace. Když si všimne, že mu nevěnujeme chvíli pozornost, zvýší tón hlasu, upozorňuje na sebe. Byl zvyklý, že tím hlukem, který dělal, dosahoval splnění svých požadavků. 

Chlapec je spíše horkokrevný, v noci se hodně potí a během nemoci se objevuje v noci sípavé dýchání.

Dostal Kalium iodatum AKH s Allium cepa AKH 3x2 tbl. denně a výsledek byl pro matku velmi uspokojivý. Nechali jsme po proběhlém infektu 2 tbl. Kalia iodati s Allium cepa obden ráno.

Stav se dlouho držel dobře kompenzován, až náhle telefonát – chlapec dostal vysoké teploty, bolesti v krku při polykání, akutní angína. Nechce pít a pokud, tak jen studené. I přes horečky si chvilku hraje v lůžku, jakmile cítí únavu, lehne si a odpočívá. Hlasité zvuky a skřípot předmětů mu dělají zle.

Dostal Belladonnu AKH s Apis mellifica AKH tbl. co půl hodiny. Večer spí, celý zpocený a ráno je stav již lepší. Léky jsou podávány dál, vzhledem k lepšení stavu se pauzy mezi léky prodlužují.

Při kontrole po zvládnutí akutního infektu je chlapec opět veselý, trošku se předvádí, šaškuje, zlobí maminku a po očku mě pozoruje, co tomu řeknu.

Podána Belladonna 200C 1x týdně, na dobu dvou měsíců.

Chlapec je dle matky v pořádku, přestává dělat naschvály, žádný nový infekt se dosud neobjevil. 

V závěru případu podána ještě dávka Belladonny 1M jednorázově. 

Chlapcova maminka je spokojená, čeká další dítě a s hochem nemá problémy, je již školák a vše běží, jak má.

 

Pokud bych převedla případ do řeči rubrik, použila bych :

Sekce mysl : – Attention wants (chce pozornost)

 Noise, inclination to make a ( hluk, chce dělat)

 Mood repulsive ( nálada, odmítavá)

 Moaning (mrčení )

 Fight, wants to ( boj, chce bojovat)

 Abusive ( zneužívající, hrubý)

 Quarrelsome, anger without ( hádavý, ale bez hněvu)

 Impatience ( netrpělivost) 

 Quiet wants to be repose ( chce klid, odpočinek)

Informace

MUDr. Zuzana Čajková

 

Foto      

 

Ordinace klasické homeopatie v Olomouci  Prosím pozor ! Ordinace od 22.8. na tři týdny zavřena z důvodu rekonstrukce v budově. Objednat se lze do Centra Spirála - v Novém Malíně.

Úzká 6 (v centru Olomouce, za Priorem)  

telefon :  739 656 151 

e-mail  :  homeopatie.olomouc@seznam.cz    

web     :  www.homeopatie-olomouc.cz           

 

Ordinace klasické homeopatie v Novém Malíně (Šumperk)

Centrum Spirála, Nový Malín 43

telefon :  739 656 151 

e-mail  :  homeopatie.olomouc@seznam.cz    

web     :  www.homeopatie-olomouc.cz    

všechna práva vyhrazena © MUDr.Zuzana Čajková | Cesta k homeopatii | Jak léčí homeopatie | Články, přednášky | Co léčím | Kontakt