Homeopatické kasuistiky

„Homeopatie je založena na přírodě a jejích zákonech a my máme přírodu v sobě. Ať tomu rozumíme nebo ne, tyto zákony působí v našich životech a ve všem co děláme.“

 

V dubnu 2013 mě v ordinaci navštívila mladá žena, v 8. týdnu své druhé gravidity. Plnější postavy, s velkýma modrýma očima a hovořila rychle, s obavami ve tváři i v hlase.

Svěřila se mi, že po prvním porodu trpěla lehčí depresí, brala tehdy antidepresiva. Nyní je již bez léčby, jen se obává, aby se stav opět neopakoval. Cítí se neklidná, roztěkaná, bojí se jít spát z obavy, že neusne. Mívá zmatené, hrozné sny.

 Říká mi : „ Víte, já si všechno moc zabírám. Tenkrát, to přišla taková strašná zpráva z rodiny… a pak se objevily ty mé potíže. Já mám hned ze všeho strach, o své zdraví, mám strach z operace. Jakmile slyším něco děsivého, velmi špatně to na mě doléhá. Ale já zároveň nechci, aby to na mě bylo znát. Když jsem ve společnosti, tvářím se, že zvládnu každý problém. Babička má Alzheimerovu nemoc, ale to není zatím problém, pomáhám jí. Jsem hodně pracovitá, zvládnu všechno, teď jsme však nepočítali s další graviditou, tak se bojím, abych tím vším dobře prošla. Vlastně se o to druhé dítě bojím“.

Ptám se jí : Jak spíte ? Jako dudek, paní doktorko, ale 3x za noc jdu k malé dcerce. Za úplňku většinou nemohu spávat. Také se dosti potím na rukou, v obličeji, v podpaží.

Co ráda jíte, ptám se. Všechno ! A s velkou chutí, musím se trošku hlídat. Teď, co jsem těhotná, mám tužší stolici.

Dostala dávku léku Calcarea carbonica 200C. Po dvou týdnech měla dávku zopakovat a za další dva týdny přijít ke kontrole.

Dostavila se již mnohem klidnější, s tím, že se cítí dobře. Spánek je hlubší, stolice zlepšena, apetit výborný. Nicméně hned se mě zeptala, co prý říkám na ta hrozná železniční neštěstí….

Byla podána Calcarea carbonica 1M.

Odešla spokojená a řekla mi, že se ozve v případě potíží. Zatím mne nekontaktovala.

 

Pokud bych případ převedla do řeči rubrik, použila bych :

Fear, - desease, impending of ( strach, z hrozící choroby )

Fear, - bad news, of hearing ( strach, když slyší špatné zprávy )

Fear,- cruelties, from report of ( strach, když slyší o krutostech )

Fear, - confusion, that people would observe her ( strach, že lidé zpozorují její zmatek ) 

Fear, - poverty of ( strach z chudoby)

Anxiety, future about ( úzkost, z budoucna )

Anxiety, health about ( úzkost, o zdraví )

Independent ( nezávislý )

Industrious ( pracovitý )

 

Téma Calcarey carbonicy

Lidé typu Calcarea carbonica chtějí být soběstační, jsou sebevědomí, nikdy nechtějí záviset na druhých. Většinou jsou to velmi tvrdě pracující lidé, mohli bychom říci, že jsou poctiví v plnění svých povinností, ale ve skutečnosti uspokojují své ego. Je možné říci, že jinak by Calcarea carb. šla do „ strachu z chudoby“, což jí nedovolí tzv. ležet v posteli. Avšak nejde jen o jídlo, strach z chudoby znamená, že ztratí svou atraktivitu v očích druhých, svůj statut, práci, vzhled se zhorší , apod. Nikdy nepřiznají, že něco potřebují, nikdy nebudou prosit, jen si půjčí a splatí dluh zpět. Prací získává pocit, že druzí ji nebudou vnímat jako nepotřebnou. Nesoutěží s ostatními, ale nechce, aby si jiní o ní mysleli, že je lenivá. Pacient Calcarea carbonica mívá vždy myšlenku jakéhosi nebezpečí, když nic nedělá, často se její mysl zaobírá něčím nepříjemným, co se stalo dříve. Proto stále pracuje a vše, co dělá, je především pro její vnitřní klid. Je opatrná, dává si pozor. Velmi dobře jí dělá fyzický pohyb, cvičení. Mívá pocit, že druzí lidé budou pozorovat její stav. Ani zanic by nechtěla být vnímána jako neužitečná. Nesnáší bolest, neboť ta jí znemožní se hýbat, či pracovat. Proto mívá strach o své zdraví, strach z plánované operace apod. Má ráda respekt a potřebuje ocenění, pocit své důležitosti v rodině, také proto tvrdě pracuje. Pokud její práce není oceňována, nahněvá se.

Informace

MUDr. Zuzana Čajková

 

Foto      

 

Ordinace klasické homeopatie v Olomouci  Prosím pozor ! Ordinace od 22.8. na tři týdny zavřena z důvodu rekonstrukce v budově. Objednat se lze do Centra Spirála - v Novém Malíně.

Úzká 6 (v centru Olomouce, za Priorem)  

telefon :  739 656 151 

e-mail  :  homeopatie.olomouc@seznam.cz    

web     :  www.homeopatie-olomouc.cz           

 

Ordinace klasické homeopatie v Novém Malíně (Šumperk)

Centrum Spirála, Nový Malín 43

telefon :  739 656 151 

e-mail  :  homeopatie.olomouc@seznam.cz    

web     :  www.homeopatie-olomouc.cz    

všechna práva vyhrazena © MUDr.Zuzana Čajková | Cesta k homeopatii | Jak léčí homeopatie | Články, přednášky | Co léčím | Kontakt